آموزش آنالیز و تحلیل سایت با hotjar – تحلیل رفتار کاربران

[تعداد: 5   میانگین: 5/5]

برای اینکه از موتورهای جستجو رتبه بگیرید کارهای مختلفی باید انجام دهید و یکی از مهمترین فاکتورها این است که کاربران سایتتان را راضی نگه دارید و نیازهای کاربرانتان را برطرف کنید.

برای آنالیز رفتار کاربران سرویسهاس مختفی وجود دارد که ما امروز یکی از کاربردی ترین آنها را به شما معرفی میکنیم.

وبسایت Hotjar ابزاری برای آنالیز دقیق رفتار کاربر در سایت

گاهی بهترین وب سایت ها با رعایت تمام قوانین UX باز هم شاهد بازخوردی که توقع دارند نیستند،  خوب چاره چیست؟

با استفاده از آنالیز رفتار کاربران میتوانید به خیلی نکات مثبت در بهبود وب سایتتان برسید.

در سایت Hatjar ثبت نام کنید یک پنل کاربری داخل وبسایت به شما میدهد و برای اینکه کارش را شروع کند کد کوتاهی در اختیار شما میگذارد که باید این کد را در قسمت head سایتتان قرار دهید.

وب سایت Hatjar یک نمودار حرارتی در اختیار شما قرار میدهد که قسمتهای پر کلیک به رنگ قرمز و قسمتهایی که کاربران کمتر کلیک کرده اند رنگ آبی دارد، با استفاده از این نمودار شما متوجه میشوید که کدام قسمتهای سایت بیشتر مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

نمودار گرمایشی رفتار کاربر

آنالیز برگه های سایت

با استفاده از این نمودار شما متوجه میشوید که چرا کاربران سایت شما را ترک کرده اند.نمودار آنالیز رفتار کاربران

آنالیز فرم کاربران

تک تک فرم های موجود در سایتتان را آنالیز میکند و با یک نمودار به شما نشان میدهد که در کدام قیمت فرم کاربران شما ادامه کار را رها میکنند و شما میتوانید نسبت به برطرف کردن ایراد فرمهایتان بپردازید.

با استفاده از این سرویس میتوانید متوجه شوید که کاربران کدام قسمت سایت شما را دوست دارند و از کدام قسمت خوششان نمی آید.

توصیه های کاربردی برای بهبود وبسایت کاربر پسند

  • سعی کنید در تمام قسمت های سایتتان نظرسنجی راه اندازی کنید تا بتوانید در مورد نظر کاربرانتان با خبر باشید و به نظر آنها احترام بگذارید.
  • در وب سایت خود مشاوره آنلاین بگذارید تا هر زمان که کاربر احساس نیاز کرد که با مشاوران شما صحبت کند و سوالی داشت بتوانید به او کمک کنید و باعث شوید که کاربر در سایت شما باقی بماند و احساس رضایت داشته باشد.
  • همیشه سعی کنید امکاناتی را در وب سایتتان قرار دهید که باعث آرامش و سهولت کار کاربران سایتتان شود و کاربران وفادار سایتتان را بیشتر کند.

موفق و موید باشید.

 

مهناز لشگری
مدیر محتوای سایت در گروه انفورماتیک بیت
مدیر محتوای سایت های گروه انفورماتیک بیت - کارشناس مدیریت آی تی - علاقه مند به تکنولوژی های نوین طراحی وب سایت - محقق امنیت پایگاه های داده