مدیریت چند سایت وردپرس از یک پنل

مدیریت چند سایت وردپرسی از یک جا!

برای دوستانی که چندین سایت و وبلاگ وردپرسی را مدیریت می کنند این مطلب می تونه مفید باشه. شما می تونین پنلی داشته باشین که تمام سایت ها و وبلاگ های وردپرسی خودتون رو به اون متصل کنیدو از اونجا مدیریت های اصلی سایت ها، آپدیت ها، مطالب و ... رو انجام بدین. همینطور مواردی از قبیل سلامت فایل ها، مسائل امنیتی پایه ای، و موارد مرتبط به بهینه سازیِ سایت ها نیز از طریق این پنل ها بصورت اتوماتیک گزارش و بررسی میشه.

و اما شیوه ی کار چگونه ست؟

ابتدا وارد سایت https://managewp.com شوید و اقدام به ساخت یک اکانت رایگان در این سایت کنید. این سایت که از همکارانِ نزدیکِ GoDaddy هم هست درواقع سرویس دهنده ی سیستم مدیریت مرکزیِ شما خواهد بود.

مدیریت چند سایت وردپرس از یک محل

پس از ساخت اکانت و فعال سازیِ اون، وارد اکانت خودتون بشید. اینجا باید چند ثانیه ای صبر کنید تا اکانت شما برای شما نمایان بشه. می تونین تو این چند لحظه جمله پایینِ لودرِ سایت رو بخونین که معمولا جملات مفید از افرادِ ارزشمندِ تاریخ تکنولوژی نوشته میشه.

مدیریت کامل چند سایت وردپرسی از یک پنل مرکزی

پس از لوگین، از طریق دکمه + سمت چپ بالای سایت (مانند تصویر بعدی) می توانید اقدام به اضافه کردن وب سایت یا وب سایت های وردپرسیِ خود کنین! به همین سادگی!

آموزش مدیریت کامل وردپرس

جالبه بدونین که وب سایت هایی که از افزونه های مخفی کردنِ آدرس مدیریت مانند hide my wp هم استفاده می کنن میتونن تو این پنل اضافه بشن. و همینطور هیچ مشکلی هم با وب سایت های مبتنی بر پروتکل HTTPS هم نداره و کاملا سازگار با SSL کار می کنه.

اگر چند وب سایت وردپرسی دارید و این قابلیت رو تجربه نکردید، ما پیشنهاد می کنیم حتما یکبار اقدام به این کار کنید. احتمالا صرفه جویی زمانی و تمرکز بهتری برای مدیریت وب سایت های وردپرسیِ خودتون خواهید داشت.

نمایی از پنل مدیریت چند سایت وردپرس بصورت همزمان
نمایی از پنل مدیریت چند سایت وردپرس بصورت همزمان
مهناز لشگری
مدیر محتوای سایت در گروه انفورماتیک بیت
مدیر محتوای سایت های گروه انفورماتیک بیت - کارشناس مدیریت آی تی - علاقه مند به تکنولوژی های نوین طراحی وب سایت - محقق امنیت پایگاه های داده